1742Witaj. Cieszę się, że znalazłeś czas i chęci by zajrzeć na stronę internetową, na której proszę o pomoc. Nie jest łatwo pisać o sobie. Tak naprawdę nie wiem co dokładnie chciałbyś o mnie wiedzieć. Zawsze możesz do mnie napisać .
Jestem zwyczajnym chłopakiem z przeszłością, która odcisnęła swoje piętno na całe życie. wzmagam się na co dzień z takimi a nie innymi problemami, mam pasje, hobby, zainteresowania, znajomych, plany. Od początku mojego życia choruję na Mózgowe Porażenie Dziecięce.
Mam za sobą 30 lat rehabilitacji . MPD jest chorobą nieuleczalną.
Miałem ogromne szczęście w tym nieszczęściu ponieważ porażenie dotknęło prawą stronę mego ciała. "Oszczędziło" umysł, słuch, mowę. Jestem pod opieką neurologa, okulisty i ortopedy. Wymagam ciągłej rehabilitacji. Słowo ciągłej oznacza w tym przypadku, że jeśli totalnie zrezygnuję z rehabilitacji przykurcze mięśni, ból kręgosłupa, problemy z równowagą, chodzeniem będą się pogłębiać aż usiądę na wózek. Choroba jest nieuleczalna , leczy się tylko jej objawy. w moim przypadku rehabilitacja polega na ćwiczeniach fizycznych, umacnianiu mięśni poprzez aktywność fizyczną oraz zajęcia hipoterapeutyczne (dzięki hipoterapii postawiłem pierwsze kroki w wieku 3 lat w Maryńcu) . Jeździłem na rehabilitację do Piły, Wągrowca, Maryńca, Wiatrowa (k/Wągrowca), Stobna (k/Piły) i teraz jeżdżę do Ośrodka Zabajka 2 w Złotowie ( http://www.zabajka.home.pl ) . Dzięki ogromnemu poświęceniu Mojej Mamy jestem jaki jestem. Jestem w miarę samodzielny, chodzę, staram się być dobrym człowiekiem, uczę się. Jeżdżąc na turnusy rehabilitacyjne spotkałem w swoim życiu wiele osób. Wiele historii. Wiele osobowości. rodziców, którzy tak jak Moja Mama poświęca się dla dobra swojego dziecka.
Powiem to otwarcie, trudno czasami zaakceptować to co daje nam życie. ale właściwie wyjścia nie mamy. Pozostaje nam wzmagać się z trudnościami i zaciskać zęby , mieć plany i z całej siły próbować walczyć z trudnościami. Interesuje się głównie informatyką: programowanie, systemy operacyjne (obecnie Linux - Arch Linux, bezpieczeństwo IT.
Muzycznie wychowałem się na dźwiękach Paul van Dyka, Blank & Jones ATB, Freemasons, Armina van Buuren czy Above & Beyond.
Jeśli chciałbyś promować stronę, pomóc w jakikolwiek sposób, porozmawiać, skontaktuj się ze mną.
Tomek.